Shopping cart
0,00 zł

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi kategoriami produktów

Błystki obrotowe

Błystka obrotowa to przynęta, która od zawsze była i jest skuteczna zarówno na wodach stojących jak i płynących. W ostatnich latach można zauważyć wzrost popularności obrotówek szczególnie na łowiskach, gdzie dominują przynęty gumowe. Dopasowana do miejsca połowu i  poprawnie poprowadzona błystka jest w stanie skusić do brania nawet najbardziej wybrednego drapieżnika. Są też obrotówki, które mają zastosowanie przy połowie jednego gatunku. Takimi przynętami są trociowe przeciążone longi, w których ciężki korpus oraz skrzydełko wykonane z grubszej niż zazwyczaj blachy definiuje zastosowanie w wartko płynących rzekach pomorskich.
W swojej ofercie posiadam cały wachlarz obrotówek przeznaczonych do połowu ryb występujących w naszym kraju. Znajdziecie to malutkie obrotówki o długości 4 cm jak i bardzo duże ponad dwudziestocentymetrowe longi przeznaczone na wielkie szczupaki.

Błystki wahadłowe

Błystka wahadłowa to chyba najbardziej niedoceniana przynęta wśród wędkarskiej braci. Jednak kiedy użyjemy przynęty dopasowanej do łowiska i umiejętnie poprowadzimy to wyniki osiągnięte dzięki poczciwej wahadłówce mogą być zdumiewające. Dodatkowo dzięki swojej budowie możemy obłowić miejsca niedostępne dla innych przynęt (podmycia przy burcie, zwaliska, głębokie doły itp.) Dobrze wiedzą o tym wędkarze, których spotyka się na pomorskich rzekach, gdzie do perfekcji opanowali oni połów błystką wahadłową.
Osobom zaczynającym swoją przygodę z wahaczami polecam zacząć od malutkich błystek mierzących około 3cm. Świetnie sprawdzają sią na rzekach, gdzie odpowiednio animowane (lekkie podszarpywanie szczytówką, co zawsze się sprawdza) potrafią skusić do brania okonie, pstrągi, klenie i jazie.
Kiedy poznacie sposoby prowadzenia i miejsca w których warto zastosować wahadłówkę gwarantuję, że znajdzie ta przynęta stałe miejsce w Waszym pudełku.