Shopping cart
0,00 zł

Zrób błystkę wahadłową cz.1 „Podstawowe narzędzia do wykonania błystki”

Dla mnie ogromną frajdą jest złowienie ryby na przynętę samodzielnie wykonaną. Szczególnie kiedy możemy sami dopasować przynętę do łowiska, na których chcemy złowić rybę.
Zaczynałem od błystek wahadłowych. To dość prosta konstrukcja do wykonania, nie wymaga skomplikowanych narzędzi  i jeśli chcemy robić wahadełka w niewielkich ilościach w zupełności wystarczy parę narzędzi plus zapał do pracy i miejsce, w którym możemy trochę pohałasować.
Aby samodzielnie wykonać błystkę wahadłową potrzebne są podstawowe narzędzia, które dostępne w każdym markecie budowlanym. Do tego parę rzeczy, które trzeba będzie wykonać samodzielnie lub poprosić zaprzyjaźnionego tokarza/ślusarza.
Poniżej znajduje się film, w którym opowiadam o narzędziach i materiałach z których można wykonać całkiem przyzwoite wahadełka. Zapewne są inne narzędzia i inne sposoby aby wykonać błystkę jednak z powodu braku jakichkolwiek materiałów instruktażowych w czasach kiedy zaczynałem klepać pierwsze przynęty sam zmuszony byłem szukać swoich rozwiązań.

Porady techniczne
Previous reading
Zrób błystkę wahadłową cz.2 „Cynowanie miedzi/mosiądzu”
Next reading
Zrób błystkę wahadłową cz.1 „Podstawowe narzędzia do wykonania błystki”